#BURZAMÓZGÓW W SP16

Uczniowie naszej szkoły od początku roku szkolnego biorą udział w programie #SUPERKODERZY, w trakcie którego mogą poszerzać swoją wiedzę w temacie programowania. To jednak nie jedyny projekt Fundacji Orange realizowany w naszej szkole. W tym tygodniu uczniowie klasy 7b mieli okazję uczestniczyć w zajęciach w ramach projektu #BurzaMózgów 2 – Nowy Wygenerowany Świat. w trakcie zajęć uczniowie mogli zapoznać się z aktualnymi możliwościami sztucznej inteligencji (AI), poznać narzędzia i programy, a także zagrać z AI min. w grę w odgrywanie ról. Ciekawe doświadczenie :)

Sztuczna inteligencja (AI) już od dłuższego czasu przestaje być abstrakcyjnym pojęciem, stając się integralną częścią naszego życia codziennego. W ostatnim czasie mamy do czynienia z prawdziwą rewolucją, nasze codzienne interakcje z AI stały się coraz częstsze. Obecnie aplikacje potrafią prowadzić rozmowy, pisać artykuły, a nawet tworzyć fotorealistyczne obrazy i filmy. Technologie te, niegdyś dostępne tylko dla specjalistów, dziś są na wyciągnięcie ręki każdego z dostępem do internetu. Przełom w percepcji AI jest faktem. Z technologii przyszłości stała się ona rzeczywistością, dostępną i zrozumiałą dla wszystkich. (https://www.burzamozgow.com/)