SPOTKANIA PRZY PLANSZY

Co można zrobić w piątkowe popołudnie, kiedy pogoda za oknem nie sprzyja już zabawom na świeżym powietrzu, a my mamy ochotę spotkać się z przyjaciółmi i spędzić miło czas. Nic prostszego. Co dwa tygodnie w naszej szkole odbywają się spotkania entuzjastów planszówek, na które zapraszamy wszystkich chętnych. Cieszy nas bardzo, że mimo upływu lat zainteresowanie naszymi zajęciami nie słabnie, a wręcz przeciwnie - z tygodnia na tydzień jest nas co raz więcej. Współczesne gry zapewniają grającym spory wysiłek umysłowy, napięcie związane z rywalizacją, umożliwiają wybór i realizację własnej strategii, ale także odprężają - są pasjonującym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Dzieci podczas zajęć poznają różne rodzaje gier planszowych: przygodowe, strategiczne, łamigłówki, kooperacyjne, logiczne, ekonomiczne. Gry są oczywiście dopasowane do wieku uczniów - każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Chcesz do nas dołączyć? Następne spotkanie już w piątek 17 listopada od godziny 14:00! Zapraszamy!!!!

Czytaj więcej: SPOTKANIA PRZY PLANSZY

PIERWSZE SPOTKANIE PRZY PLANSZY ZA NAMI

W piątek 30 września odbyło się pierwsze w bieżącym roku szkolnym spotkanie kółka gier planszowych. Entuzjaści planszówek jak zwykle nie zawiedli i tłumnie zjawili się w wyznaczonej sali. Najbardziej cieszy to, że pojawiło się wielu nowych uczniów, którzy zachęceni przez starszych kolegów postanowili spróbować swoich sił w rywalizacji przy planszy. Początkowo nowoprzybyli gracze sięgali po znane im już gry. Z upływem czasu ciekawość zwyciężyła i z pomocą starszych kolegów i pań opiekujących się kółkiem poznawali nowe ciekawe gry. Za nami trzy godziny wyśmienitej zabawy. Kolejne spotkanie już za tydzień tj. 07.10! Zapraszamy!!!

Dobble

Gra, która rozkręci każdą imprezę!

Ten, ten, no... Jing Jang!

Spójrz na pierwszą kartę, którą trzymasz w ręku oraz na tę, która leży na środku stołu. Znajdź na nich wspólny symbol, nazwij go i szybko pozbądź się swojej karty. Teraz następna!

- Ale tu nie ma żadnego wspólnego symbolu!

- Na pewno jest! Ja mam marchewkę!!

- Ej, ale nie mam, serio!!!

- Musi być! Kostka lodu u mnie!!

- Eeeeej!!

- O patrz, tu jest. Pająk. A u mnie dinozaur! Ha!

Ale na czym to polega?

W Dobble można grać na klika sposobów. W zasadach można znaleźć pięć mini-gier. Najpopularniejszą jest wersja, w której wszystkie karty rozdaje się graczom, a jedną z kart kładzie na środku stołu. Na dany sygnał gracze patrzą na pierwszą kartę z góry, którą trzymają w ręku i szukają wspólnego symbolu z kartą, która leży na stole. Symbol nazywają głośno i szybko kładą swoją kartę na stole, przykrywając starą kartę. Teraz każdy z graczy musi znaleźć wspólny symbol z no

wą kartą! Wygrywa ten, kto pierwszy pozbędzie się kart.

Aby utrudnić zabawę symbole na kartach bywają odwrócone i miewają inne rozmiary. Same karty są okrągłe i pełne kolorowych ilustracji roślin, postaci i przedmiotów, a każda z nich jest unikalna i łączy się z innymi kartami jednym i tylko jednym symbolem.

Dlaczego musisz mieć tę grę?

Żadna inna gra nie rozrusza towarzystwa tak jak Dobble. Żadna nie jest tak prosta i nie daje tyle zabawy w ciągu tych kilku minut! Rozgrywka jest bardzo szybka, emocjonująca, przy stole dużo się dzieje, każdy krzyczy starając się jakoś nazwać pasujące obrazki i być przy tym szybszym od innych graczy.

Tylko Dobble tłumaczy się w minutę!

Żadna inna gra nie jest tak mała, że można wziąć ją wszędzie i nie ma tak trwałego, metalowego pudełka, które wytrzyma wiele.

Tylko Dobble ma takie wyodne i praktyczne karty. Okrądłe, mocne kartoniki świetnie się sprawdzają w czasie zabawy.

Świetnie sprawdza się jako przerywnik pomiędzy poważniejszymi tytułami, a do tego porządnie rozgrzewa i solidnie poprawia humor. Polecana dla osób w każdym wieku.

Jungle Speed

Szalona gra towarzyska

Gra, w której liczy się zręczność, spostrzegawczość i szybkość. Każdy z graczy dostaje karty, których musi się pozbyć podczas gry – aby to zrobić, trzeba w odpowiednim momencie złapać drewniany "totem". Jeśli gracz złapie go w złym momencie, albo w ogóle tego nie zrobi - będzie musiał wziąć karty od swoich przeciwników.

Dlaczego ta gra jest taka rewelacyjna?!

• Pozwala siąść zupełnie obcym ludziom przy stole i razem świetnie się bawić!
  • Nie wymaga żmudnego tłumaczenia zasad ani ich zapamiętywania. Zasady są dosłownie 4, trudno o którejś z nich zapomnieć ;)
  • Jest idealna na imprezę, pod namiot i rodzinne spotkanie, gdzie trudno znaleźć wspólny mianownik dla osób o różnych upodobaniach i w różnym wieku!
  • Pozwala grać nieograniczonej liczbie osób! Nikt nie będzie się nudził!!
  • NIE NUDZI SIĘ. Można grać w to przez trzy dni niemal non-stop i nie mieć dość! SPRAWDZONE!

Sabotażysta

OPIS GRY Gracze wcielają się w rolę kopaczy poszukujących bryłek złota w głębokich tunelach wijących się  w trzewiach góry lub w sabotażystów, którzy na każdym kroku utrudniają pracę kopaczom. Członkowie obu grup powinni wspierać się wzajemnie, kiedy już odkryją, kto jest po ich stronie. Jeżeli kopacze zdołają przebić tunel do skarbu, otrzymują nagrodę w postaci bryłek złota, podczas gdy sabotażyści odchodzą z pustymi rękoma. Jednak, jeśli kopacze poniosą porażkę, nagrodę zgarniają sabotażyści. Wygrywa gracz, który po zakończeniu trzeciej rundy posiada najwięcej bryłek złota.