29 marzec 2024

• Probierz zdecydował. Wiemy, gdzie odbędą się najbliższe mecze kadry
    Reprezentacja Polski pokonała we wtorkowym finale baraży Walię i awansowała na Euro 2024. Tym samym zmierzy się w fazie grupowej turnieju z Holandią, Austrią i Francją. Zanim to nastąpi rozegra w czerwcu dwa spotkania towarzyskie - z Ukrainą oraz Turcją. Choć pozostało do nich jeszcze sporo czasu, to Jakub Seweryn, dziennikarz Sport.pl poinformował właśnie, gdzie najprawdopodobniej się odbędą.
  • Gol w 6 sekund to nie przypadek. Rywal Polski na Euro znów zaskoczył. Jest się czego bać
    Gol strzelony w eliminacjach sześć sekund po rozpoczęciu meczu nie był przypadkiem. Tylko jedna minimalna przegrana w 2023 roku też. Ostatnie triumfy nad Niemcami, Szwecją i Włochami również robią wrażenie, tak samo jak rozbicie Turcji 6:1. - To jest zespół rwący się do przodu, który chce atakować, pressować, nacierać - mówi nam o Austriakach Mieszko Pugowski zajmujący się tamtejszym futbolem. Euro 2024 będzie dla Polski wyzwaniem.
  • Szybko poszło. Nowa gwiazda na wylocie z Barcelony. Sensacyjny scenariusz
    Choć sezon wciąż trwa, to władze FC Barcelony już myślą o kolejnych rozgrywkach. Niewykluczone, że latem spróbują dokonać kilku transferów. Problemem mogą okazać się jednak pieniądze, a przede wszystkim Finansowe Fair Play. W związku z tym klub będzie musiał kogoś poświęcić. I jak donosi Toni Juanmarti, Katalończycy rzekomo już wybrali, kto powinien odejść. Dziennikarz przedstawił też konkretne powody takiej decyzji.

Nasza szkoła przystąpiła do Programu Sportowe Talenty, który realizowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej.

Jego celem jest zdiagnozowanie poziomu kondycji fizycznej dzieci w polskich szkołach oraz wyszukiwanie najbardziej utalentowanych sportowo uczniów. Fundamentem programu jest koncepcja sprawności fizycznej warunkującej zdrowie (Health Related Fitness), zaś narzędziem pozwalającym na operacjonalizację działań platforma informatyczna SportoweTalenty.pl - udostępniona nauczycielom w celu wprowadzania i monitorowania wyników pomiarów somatycznych i badań sprawnościowych przeprowadzanych podczas lekcji wychowania fizycznego.

Wkrótce pierwsze testy naszych uczniów :)

W dniu 10.11.2023 w III LO im. Stefana Batorego w Chorzowie nasze reprezentacje rozegrały zawody rejonowe. Uczniowie klas 7-8 zagrali świetnie i zajęli I miejsce, co oznacza, że jedziemy na zawody wojewódzkie. Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.
AP

Czytaj więcej: KOLEJNY SUKCES SZACHISTÓW

W dniu 7 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnych zawodach sportowych - Mistrzostwach Siemianowic Śląskich w szachach. Nasi reprezentanci wypadli świetnie, rywalizując w tej wyjątkowej dyscyplinie sportu, która wymaga od uczestników nie tyle sprawności fizycznej co intelektualnej.
Drużyna starsza zajęła I miejsce w składzie: Wojciech Szewczyk, Igor Błaszczyk, Piotr Czeszejko-Sochacki oraz Nina Szewczyk. Drużyna młodsza w składzie: Łukasz Kowalik, Michał Wojtasz, Gabriel Rusin oraz jedyną dziewczyna Emilia Wicik zajęli II miejsce. Czekamy na dalsze sukcesy teraz na rejonowych zawodach. Życzymy powodzenia
A.P i M.B

Czytaj więcej: SUKCESY NASZYCH SZACHISTÓW

W naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Siemianowic Śląskich w koszykówce dziewcząt i chłopców klas VIII.  Chłopcy w składzie Filip Matonia, Tytus Czyżewski, Michał Wasik, Szymon Radwan, Arkadiusz Irla, Krzysztof Gawroński, Filip Pałka, Antoni Staroń, Oliwier Sommer oraz Robert Jan  w finale zajęli II miejsce ustępując tylko kolegom ze Szkoły Podstawowej nr 5. Natomiast reprezentacja dziewcząt  po bardzo zaciętej grze niestety nie awansowała do rundy finałowej.

Gratulujemy i życzymy dalszych wam dalszych sukcesów!!!

Anna Ślęzak

Czytaj więcej: MISTRZOSTWA SIEMIANOWIC KLAS VII-VIII

W naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Siemianowic Śląskich w koszykówce dziewcząt i chłopców klas IV-VI. Reprezentacja dziewcząt naszej szkoły niestety nie awansowała do rundy finałowej. Natomiast chłopcy w składzie Marcin Koziołek, Kacper Marszałek, Leon Kałuża, Wiktor Bujak, Artur Topczewski, Marcin Wilczyński, Sebastian Imiolczyk, Filip Dziemianowicz, Kamil Zapała oraz Kacper Breguła finale zajęli II miejsce ustępując tylko kolegom ze Szkoły Podstawowej nr 4. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Czytaj więcej: MISTRZOSTWA SIEMIANOWIC KLAS IV-VI

W czwartek 26. 10. reprezentacja SP16 w piłce nożnej w składzie:
Marcin Koziołek, Artur Topczewski, Igor Błaszczyk, Piotr Czeszejko- Sochacki, Natalia Pełka, Kacper Breguła, Filip Dziemianowicz, Sebastian Imiołczyk, Kamil Zpała, zdobyli II miejsce w Mistrzostwach Siemianowic Śląskich w piłce nożnej. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.?⚽️
Aleksandra Peczyńska

Czytaj więcej: SREBRO PIŁKARZY

W dniu 7 września obchodzimy Światowy Dzień Fair Play ustanowiony w 2020 roku przez Międzynarodowy Komitet Fair Play (CIFP). To inicjatywa, mająca na celu promocję fair play i wartości etycznych w sporcie i w życiu. ,,Ten dzień jest ważny, ponieważ staramy się uczynić świat miejscem lepszym do życia i dorastania poprzez przykład uczciwej gry w sporcie’’ – powiedział Jeno Kamüti, prezydent Międzynarodowego Komitetu Fair Play. Nasza szkoła przyłączyła się do  udziału  a uczniowie w ramach lekcji  wychowania fizycznego uczestniczyli różnych grach i zabawach, w których podkreślane były zasady fair play.

Anna Ślęzak, Aleksandra Peczyńska

Czytaj więcej: MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ FAIR PLAY.