LIGA ROBOTÓW

Uczniowie naszej szkoły, wzięli udział w ogólnopolskim półfinale Ligi Rootów. W tej świetnie zorganizowanej imprezie techniczno-programistycznej, przeprowadzonej na hali w Mysłowicach, wzięło udział 40 szkół z województwa śląskiego i opolskiego, a w całym projekcie uczestniczy 320 szkół z całej Polski. Nasza drużyna miała do wykonania trzy zadania:
- przejazd robota na macie turniejowej, który zbierał z niej znaczniki i zwoził do określonej strefy,
- programowanie robota i jego czujników,
- oraz konstrukcja pojazdu napędzanego gumką, którego zadaniem było pokonanie jak najdłuższej trasy.

Oprócz tych emocjonujących wyzwań, uczestnicy zawodów mogli miło spędzić czas bawiąc się i rywalizując w różnego rodzaju grach i strefach rozrywki przygotowanych przez organizatorów.

Nasi uczniowie spisali się świetnie, niestety nie udało się awansować do finału ogólnopolskiego, który niebawem odbędzie się w Warszawie. Może za rok :)

K.Ś.