PASOWANIE NA CZYTELNIKA W KLASACH PIERWSZYCH

15 listopada odbyła się uroczystość Pasowania na Czytelnika. Uczniowie klas pierwszych zostali oficjalnie przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej. W czasie spotkania uczestniczyli w zabawach polegających na rozwiązywaniu zagadek, rebusów, układaniu puzzli związanych z książką, biblioteką i postaciami z bajek. Ze wszystkimi zadaniami poradzili sobie doskonale. Następnie zapoznali się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych czytelników, regulaminem biblioteki i sposobem wypożyczania książek.

Po takim wprowadzeniu, uroczyście przyrzekali, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

Każdy pierwszoklasista otrzymał na powitanie książkę pt. „ Pierwsze abecadło”, które szkoła otrzymała w ramach kampanii „ Mała książka- wielki człowiek”.

Wszystkim uczniom klas pierwszych życzymy miłości do książek oraz pasji czytania.

Zapraszamy do biblioteki szkolnej!

I.W.