15 maj 2024

• "Zdrajca Ukrainy" szokuje. Wstyd. Z uśmiechem mówi haniebne słowa
    - Dziś jestem pełnoprawnym obywatelem Federacji Rosyjskiej. Nie używam ukraińskiego paszportu. Najważniejsze, że nie zabrano mi rosyjskich dokumentów - cieszy się ukraiński piłkarz Artur Murza, który chce grać dla reprezentacji Rosji. A w Ukrainie nazywany jest kolejnym zdrajcą.
  • Szybko poszło! Nowy trener Lecha już skreślił dwie gwiazdy
    We wtorkowe popołudnie Lech Poznań oficjalnie ogłosił, że drużynę od nowego sezonu poprowadzi Niels Frederiksen. Duńczyk przybył już do stolicy Wielkopolski, by wdrożyć się w funkcjonowanie klubu, a także zaplanować zmiany. I tych najprawdopodobniej będzie sporo, szczególnie jeśli chodzi o kadrę. Jak poinformował Dawid Dobrasz w programie "Poznań vs Warszawa" na YouTube, szkoleniowiec wytypował już dwóch piłkarzy, którzy powinni odejść.
  • Iga Świątek reaguje na skandal w Rzymie. "Zrobią wszystko"
    Mecz czwartej rundy turnieju WTA 1000 w Rzymie między Madison Keys a Soraną Cirsteą został przerwany z powodu ataku aktywisty klimatycznego. To nie pierwszy raz, gdy taka sytuacja ma miejsce na kortach tenisowych. Co z tym zrobić? O to została zapytana Iga Świątek na konferencji prasowej. - Ludzie chcą przykuć uwagę i zrobią wszystko, żeby to osiągnąć - powiedziała.

Uczniowie naszej "szesnastki" wraz z innymi szkołami, zainaugurowali dziś sportowy rok szkolny. Pierwsze zawody jak zwykle to, rozgrywane w ramach Mistrzostw Siemianowic Śląskich, sztafetowe biegi przełajowe. W konkurencji, przeprowadzonej w okolicach stawu Rzęsa, nasi biegacze dzielnie walczyli o jak najlepsze pozycje. Niestety pomimo kilku bardzo udanych zmian, nie udało się dzisiaj znaleźć na podium.