15 maj 2024

• Historyczny sukces, a teraz taki problem. Girona może nie zagrać w Lidze Mistrzów
    Długo wydawało się, że Girona będzie w stanie naciskać na Real Madryt w walce o mistrzostwo Hiszpanii. Tak się jednak nie stało, "Królewscy" odjechali rywalom, ale Girona może być dumna ze swojego sezonu. Drużyna Michela jest jedną z największych rewelacji w europejskich ligach, co podsumowało pewne miejsce w czołowej czwórce La Ligi i awans do Ligi Mistrzów. Jednak czy Girona będzie mogła zagrać w tych rozgrywkach? Tu sprawa robi się skomplikowana.
  • Pudło roku już mamy! Aż trudno uwierzyć, że można zrobić coś takiego [WIDEO]
    Gustav Willy Lindgren - to nazwisko nie mówi przeciętnemu kibicowi piłki nożnej zbyt wiele. 22-letni napastnik gra na co dzień w drugoligowym, szwedzkim klubie Degerfor IF. We wtorkowy wieczór zdobył gola dla swojego zespołu przeciwko Orebro. To jednak nie z tej sytuacji może zostać zapamiętany. W 75. minucie spotkania został mocnym kandydatem do nagrody za pudło roku.
  • Środowisko sportowe reaguje na dramat Ryszarda Stańka. Jasny komunikat od Kuleszy i PZPN
    Jeden z głównych bohaterów legendarnych z polskiej perspektywy igrzysk olimpijskich w Barcelonie 1992 - Ryszard Staniek - ma ogromne problemy zdrowotne. Strzelec gola z finałowego starcia IO przeciwko Hiszpanii wymaga rehabilitacji i leczenia. Uruchomiona została specjalna zbiórka, która ma mu pomóc wrócić do sprawności. Głos w sprawie zabrał m.in. Polski Związek Piłki Nożnej.

Ostatni tydzień roku szkolnego tradycyjnie już rozpoczęliśmy od Dnia Sportu. Ponieważ pogoda była dzisiaj wyjątkowo ładna i słoneczna, od samego rana na przyszkolnym kompleksie sportowym toczyły się najrozmaitsze rozgrywki i konkurencje sportowe dla uczniów klas IV-VIII i ostatniej klasy gimnazjalnej. Na rozgrzewkę drużyny walczyły w biegu sztafetowym oraz przeciąganiu liny.

Następnie nasi sportowcy mogli spróbować swoich sił w konkurencjach indywidualnych takich jak bieg na 30m, skok w dal z miejsca, rzut piłką lekarską, rzut do kosza, czy strzał do bramki. Pomimo prowadzonej klasyfikacji wyniki dzisiaj nie były najważniejsze, a liczył się przede wszystkim udział, chęci i dobra zabawa.

Na zakończenie przeprowadzone zostały jeszcze rozgrywki zespołowe. Klasy młodsze rywalizowała w "zbijaku", uni-hokeju oraz koszykówce. Starsi uczniowie mogli sprawdzić się w koszu i piłce nożnej. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji zostali nagrodzeni słodkimi upominkami ufundowanymi przez Radę Rodziców, której w tym miejscu dziękujemy za wsparcie.