29 kwiecień 2024

• Totalna zapaść klubu Polaka. Ta statystyka wygląda jak żart
    Brighton nie ma ostatnio dobrej passy. Klub Jakuba Modera po raz ostatni wygrał w połowie marca z Romą w Lidze Europy, ale i tak odpadł z tych rozgrywek. Od tamtej pory zanotował sześć meczów bez zwycięstwa. O skali zapaści najlepiej świadczy fakt, że przez cały kwiecień drużyna zdobyła raptem jedną bramkę. A i tak jest to stwierdzenie nieco na wyrost.
  • Ważny głos prosto z Ferrari na temat Roberta Kubicy! Nikt tak jeszcze o nim nie mówił
    Robert Kubica przeszedł trudną drogę, by po poważnym wypadku wrócić do ścigania. Ostatecznie udało mu się zrealizować cel i ponownie zasiadł za kółkiem. Co więcej, odnosi spore sukcesy. Duch walki i nieustępliwość Polaka zaimponowały menedżerowi Ferrari w WEC, Giuliano Salviemu. Kilka dni temu działacz zabrał głos w sprawie 39-latka i porównał go do ikon sportu. - Nie pozostaje nic innego niż powiedzieć chapeau bas - podkreślał.
  • Iga Świątek włączyła tryb "jazda"! Dramat dla rywalek. Potężna królowa
    Iga Świątek włączyła tryb "Jazda!" i nic, tylko przyspiesza! W poprzedniej rundzie turnieju WTA 1000 w Madrycie rozbiła Soranę Cirsteę 6:1, 6:1, a teraz zdeklasowała grającą u siebie Sarę Sorribes Tormo 6:1, 6:0. Biedna będzie kolejna rywalka najlepszej tenisistki świata, gdy siądzie do oglądania zwłaszcza popisowego "bajgla" wypieczonego przez Polkę.

Nasza szkoła bierze udział w programie Szkoła Myślenia Pozytywnego.  To autorski program certyfikacyjny stworzony i realizowany od 2016 przez Fundację Instytut Edukacji Pozytywnej.
Głównym celem Programu jest promocja i profilaktyka zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży oraz nauka jak dbać o dobrostan psychiczny, co na niego wpływa i jak on wpływa na nasze funkcjonowanie. Szkoła Myślenia Pozytywnego to roczna przygoda pełna wrażeń, empatii, zrozumienia i pracy nad otwartością, holistycznym dbaniem o zdrowie, o siebie i otoczenie.
W czasie trwania Programu, wspólnie przechodzimy przez różnorodne aspekty wpływające na zdrowie psychiczne zarówno dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych z ich otoczenia.
Program certyfikacyjny SMP 2.0 w tym roku przewiduje 2 duże moduły tematyczne.

Moduł 1.Komunikacja międzykulturowa
Moduł 2. Rozwiązywanie konfliktów w środowisku szkolnym

W ramach programu uzyskuje dostęp no szkoleń dla nauczycieli i rodziców, materiały do pracy z dziećmi i wsparcie merytoryczne w realizacji programu. O kolejnych działaniach, szkoleniach będę informować na bieżąco.

Link do strony programu: https://programsmp.pl/

Katarzyna Jadwiszczok