16 maj 2024

• Usyk poniżył Fury'ego. To naprawdę zaboli!
    Tyson Fury lub Ołeksandr Usyk - jeden z nich w sobotę zostanie niekwestionowanym mistrzem wagi ciężkiej. To będzie pierwsza taka sytuacja od 1999 r., kiedy dokonał tego Lennox Lewis. Między pięściarzami nie brakuje "wymiany uprzejmości" przed hitowym pojedynkiem w Rijadzie w Arabii Saudyjskiej. W jednym z wywiadów Usyk porównał Fury'ego do jednego ze zwierząt. - Przygotowuję się do tej walki od 22 lat - powiedział.
  • O której godzinie gra Hurkacz w Rzymie? Kiedy i gdzie oglądać mecz? [TRANSMISJA NA ŻYWO]
    Hubert Hurkacz rozgrywa najlepszy w karierze sezon na ziemnych kortach. Po pokonaniu Sebastiana Baeza zameldował się w ćwierćfinale ATP 1000 w Rzymie. Na tym etapie jego rywalem będzie 16. w rankingu Tommy Paul, który sprawił wielką sensację, pokonując obrońcę - tytułu Daniiła Miedwiediewa. O której gra dzisiaj Hurkacz w Rzymie? Kiedy mecz Hurkacz - Paul? Transmisja na żywo, stream online, wynik.
  • Niemcy wydali wyrok na Marciniaka. Został całkowicie skreślony. "Delikatnie ujmując"
    O Szymonie Marciniaku nadal jest głośno po półfinale Ligi Mistrzów pomiędzy Realem Madryt a Bayernem Monachium. Kolejne osoby zarzucają Polakowi karygodny błąd w kluczowym momencie spotkania i może mieć to wpływ na jego pozycję przed Euro 2024. Według Szymona Borczucha z TVP Sport arbiter może nie poprowadzić meczu, do którego wskazywano go od tygodni.

Dzisiaj odbyła się runda finałowa turnieju piłki nożnej w ramach projektu edukacyjnego przeprowadzonego przez uczniów klasy drugiej gimnazjum: Jakuba Kłosowskiego, Krystiana Flohra i Mateusza Piłata. Pierwsze miejsce w turnieju przypadło gospodarzom po wyrównanej walce na punkty. Drugie miejsce zajęli faworyci turnieju klasa 7. Natomiast III m-ce młoda kadra klasy 5. Indywidualne statuetki zgarnęli faworyci; Filip Marszałek – najlepszy strzelec i Mateusz Rabenda – najlepszy bramkarz. Wszystkim zawodnikom bardzo dziękujemy za udział i wspólną zabawę – organizatorzy Turnieju z opiekunem mgr Aleksandrą Peczyńską.