16 maj 2024

• Alarm w Madrycie. Diament za 47,5 mln zszedł z kontuzją. Najgorszy scenariusz [WIDEO]
    20 czerwca rozpocznie się Copa America, a jednym z faworytów do wygrania turnieju jest reprezentacja Brazylii. W 23-osobowej kadrze "Canarinhos" na turniej znalazł się Endrick, który jest określany w ojczyźnie "nowym Pele", a od lata br. będzie piłkarzem Realu Madryt. Teraz jednak pojawia się spory problem, bo Endrick opuścił boisko na noszach w meczu Copa Libertadores. Istnieje prawdopodobieństwo, że zabraknie go na wielkim turnieju.
  • Sceny na meczu Juventusu. Allegri zupełnie nie wytrzymał. "Przyjdę i dam ci w pysk"
    Wiele wskazuje na to, że środowe zwycięstwo Juventusu nad Atalantą w finale Pucharu Włoch, było ostatnim dużym sukcesem Massimiliano Allegriego w roli trenera tego klubu. Wygląda na to, że szkoleniowiec źle znosi zbliżające się pożegnanie. Najpierw zrobił "show" w końcówce meczu z Atalantą, a teraz włoski "Tuttosport" twierdzi, że... stracił rozum. Poszło o pomeczowe zachowanie trenera Juventusu.
  • Sułek w końcu pękła. Szczerze wyznaje o byciu mamą. "Mam ochotę usiąść i ryczeć"
    Adrianna Sułek to jedna z najbardziej rozpoznawalnych lekkoatletek w Polsce. Obecnie 25-latka stara się zakwalifikować do nadchodzących igrzysk olimpijskich w Paryżu, choć wydawało się, że ze względu na ciążę zrobi sobie przerwę od sportu. Ostatnio w jej mediach społecznościowych pojawił się emocjonalny wpis. "Jest niewyobrażalnie ciężko łączyć karierę na najwyższym światowym poziomie i syna, który stał się oczkiem w głowie" - czytamy.

Pomimo nie najlepszej pogody zainaugurowano dzisiaj rozgrywki sportowe wśród uczniów siemianowickich szkół. Jak zwykle pierwszą konkurencją były sztafetowe biegi przełajowe, zorganizowane dziś dla szkół ponadgimnazjalnych oraz klas VII szkół podstawowych i klas gimnazjalnych. Dobry występ zanotowali, reprezentujący naszą szkołę chłopcy (uczniowie VII klasy SP i II-III klas gimnazjalnych), zajmując piąte miejsce na piętnaście zespołów.

Zaplanowane na dziś zawody dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych ze względu na pogodę zostały przełożone na przyszły tydzień.