ŚWIĘTO MATEMATYKI

Dnia 14 marca 2024 roku w Szkole Podstawowej nr 16 im. Bolesława Prusa w Siemianowicach Śląskich po raz kolejny odbyło się Święto Matematyki.

Zostało zorganizowane po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce tego przedmiotu.

Udział w grach i zabawach matematycznych miał na celu pokazać inną stronę tej nauki.

Temat przewodni brzmiał: „Matematyka w życiu codziennym każdego człowieka”.

Uczniowie z klas 1-3 na boisku szkolnym wykonali tangramowe ilustracje. W ten sposób utrwalili poznane figury geometryczne, a także pobudzili swoją kreatywność. Dzięki tej aktywności uczniowie komunikowali się w grupie, ćwiczyli odgrywanie scenek. Prace z tangramami rozwijały także sprawność logicznego myślenia i wyobraźnię. Chętni uczniowie z klas 4-7 sprawdzali swoją wiedzę podczas rozwiązywania krzyżówki matematycznej. Na drzwiach sal lekcyjnych zostały umieszczone komiksy przedstawiające rolę matematyki w życiu codziennym człowieka. W matematyczne świętowanie włączyli się również uczniowie przebywający na świetlicy szkolnej. Wraz z opiekunami wykonywali plakat, którego elementami były figury geometryczne.

Na lekcjach matematyki w dniu dzisiejszym uczniowie mogli zagrać w Kahoota. Każdy uczeń przekonał się, że matematyka może być przyjemna i dawać radość.

AP GS MW