KONKURS NA MASKĘ TRADYCYJNĄ I WSPÓŁCZESNĄ

Koniec semestru w tym roku obficie kończy się konkursami plastycznymi. Uczniowie naszej szkoły z klas 4-7 chętnie wzięli udział w Ogólnopolskim konkursie na maskę współczesną i tradycyjną. Prace powędrowały do MDK w Krakowie i tam będą czekały na rozstrzygnięcie konkursu, wyniki i wystawę.
Nam  pozostaje magia, tajemnica oraz czar i urok masek ze zdjęć, które prezentujemy poniżej.

Przeważały maski weneckie i karnawałowe, wykonane z gliny lub papier mache, z diamentami czy cekinami, ale nie zabrakło teatralnych, comedii del'arte, pierot, egipskich przysypanych  złotym piaskiem  pustyni czy    oryginalnym podejściem do śmierci -kolorowa i wesoła maska z Meksyku, rytualna, groźna maska, czarna, magiczna z rogami.

Trzymamy kciuki za uczestników, gratulujemy wszystkim odwagi twórczego działania!!

Maski, które coś odkrywają a może zasłaniają i ukrywają? ..  Z tym pytaniem zostawiam widzów i miłośników maski, teatru, Sztuki.

Magdalena Kurek.