PRACE PLASTYCZNE NASZYCH UCZNIÓW

Z przyjemnością prezentujemy nasze prace w galerii wirtualnej szkoły.

Klasy 7 realizowały na plastyce w technice asamblażu i kolażu plakaty na trudny temat: asertywności, empatii, pokoju na świecie, hejtu, szczęścia i uczuć, różnorodności, emocji bardzo różnych, do których mamy prawo. Niektórzy spróbowali swoich sił tworząc zespołowo instalację w przestrzeni o różnorodności na świecie z płyt cd, o zanieczyszczeniu wód i oceanów plastikiem, czy drzewo z karteczkami, które można podziwiać na szkolnym korytarzu.
Sztuka ma moc sprawczą, zmieniania świata i nas.

Klasy 5 i 6 realizowały autoportret lub portret w technice rysunku, z uwzględnieniem światłocienia, młodzi artyści wspaniale uchwycił podobieństwo, rysy twarzy, oraz psychologię postaci.

Klasy 4 realizowały gry planszowe inspirowane starożytnym Egiptem, niektóre są na wystawie, zespołowo zrealizowaliśmy pionki, kostkę do gry i ułożyliśmy pytania. Przekroczyliśmy granice czasu.... przenosząc się do piramidy Cheopsa.

Na wystawie klasy 7 pochwaliły się też swoimi ramkami do zdjęć, ramkami, które opowiadają o ich pasjach, planach, marzeniach z dzieciństwa.
Bo przecież z miliona zdjęć robionych smartfonem jakże trudno wybrać, te dwa, najważniejsze dla nas w życiu, mówiące coś o nas, naszym życiu.

Dzięki temu można poznać siebie i innych z nieoczekiwanej strony, bliżej, mniej powierzchownie.

Do swojego miasta zaprosiła nas klasa 7a i 7b w pracach dotyczących filmu, a konkretnie stworzonych na lekcji profesjonalnych story brodach o swoim mieście, niektórzy na podstawie tych scenariuszy obrazkowych , nagrali filmy o osiedlu, mieście. Może kiedyś wybiorą się na studia do szkoły filmowej i usłyszymy o nich nie raz...

MK