MARTWA NATURA, JASKINIA LASCAUX

Martwa natura, w wąskiej gamie barwne i z kontrastem kolorystyczny - klasa 5a i 5b.

Jaskinia Lascaux - malarstwo prehistoryczne w jaskiniach - klasa 4a i 4b.

Zapraszamy do galerii wirtualnej prac klas 5a i 5b, z niezłomną pieczołowitością i starannością uczniowie namalowali "martwą naturę" w wąskiej gamie barwnej, czyli w rodzinie kolorów zbliżonych, oraz martwą naturę z kontrastem kolorystycznym. Znajdujące się na obrazach instrumenty pobudziły naszą wyobraźnię, kreatywność oraz nauczyły cierpliwości, koncentracji i staranności w oddaniu szczegółów, światłocienia i podobieństwa. Martwa natura jak żywa!

Klasa 4a i 4b wyruszyła w podróż do czasów prehistorycznych, kiedy ludzie wyruszali na polowania. Malarstwo było obecne od początku ludzkości, spełniało funkcję magiczną, ujarzmienia dzikich zwierząt, namalowane zwierzęta stanowiły rodzaj magicznego zaklęcia zwiastującego powodzenie na polowaniu.

Malarstwo stanowiło też rodzaj podpisu, pozostawienia  "autografu" dla potomnych. Mogliśmy obejrzeć film o  Jaskini Lascaux, odkrytej przez dzieci w 1940roku. Dzięki ciekawości dzieci możemy podziwiać malarstwo paleolityczne, które przetrwało wieki, pochodzące  z 16 000- 14 000 p.n.e.