NASI UCZNIOWIE NA MIEJSKIM KONKURSIE RECYTATORSKIM

W Młodzieżowym Domu Kultury im. dr. Henryka Jordana w Siemianowicach Śląskich odbył się etap miejski Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „Mały OKR”. Wzięło w nim udział dwoje uczniów z naszej szkoły – Bianka Nowak z klasy 8 oraz Bartosz Lesik z klasy 6a. Mieli oni za zadanie zaprezentować utwór poetycki oraz fragment prozy. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Jury przy ocenie brało pod uwagę zarówno dykcję, jak i dobór literatury. Po długich debatach ogłoszono wyniki - Bianka zajęła drugie miejsce w kategorii uczniów klas 7-8, zaś Bartek został zwycięzcą wśród uczniów klas 4-6 i tym samym zakwalifikował się do etapu regionalnego, który odbędzie się pod koniec marca w katowickim Teatrze Korez. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz piękne statuetki. Obydwojgu serdecznie gratulujemy, a Bartkowi życzymy powodzenia w następnym etapie.