SUKCESY PLASTYCZNE NASZYCH UCZNIÓW

Z wielką radością przekazujemy wiadomość, że w drugim półroczu wielu naszych uczniów uczestniczyło w kilku konkursach plastycznych, rozwijając w ten sposób swój talent i promując naszą szkołę w środowisku. Szczególne słowa uznania należą się dwójce uczniów, którzy w w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym TĘCZA zostali wyróżnieni. W kategorii szkół podstawowych Wyróżnienie otrzymała Milena Bieck z klasy 7a, a w kategorii gimnazjum Wyróżnienie zdobył Sebastian Wicik z klasy 3a. Konkurs ten prowadzony był przy współpracy merytorycznej z Wydziałem Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie”. Tematem tegorocznej XVI Edycji Konkursu było „Piękno otaczającego nas świata”.

Z kolei w XIX Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Moja ulubiona pora roku” uczennica klasy 3a gimnazjum – Julia Kijak zdobyła zaszczytne II MIEJSCE. Ten konkurs zorganizowany został przez Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Bytomiu, a szczęśliwy werdykt ogłoszono 3 czerwca 2019r. Wszystkim laureatom z całego serca gratulujemy, a pozostałym uczniom życzymy aktywności twórczej, bogatej wyobraźni plastycznej i kreatywnych, oryginalnych pomysłów na kolejne prace konkursowe. Niech wakacyjne słońce doda Wam energii do działań plastycznych smile

Lucyna Brzeziak