MŁODZI GŁOSUJĄ+

W czwartek 23 maja br. odbyła się w naszej szkole symulacja wyborów do Parlamentu Europejskiego w ramach Programu Centrum Edukacji Obywatelskiej MŁODZI GŁOSUJĄ +. Program ten realizowany jest w ramach projektu " Aktywizacja społeczna i obywatelska młodych ludzi w zakresie rozwijania  kompetencji kluczowych". W SP 16 Program realizowali uczniowie klasy III gimnazjum: Bartek Górecki, Szymon Krzysiek, Igor Tokarski i Sebastian Wicik. Uczniowie przeprowadzili wcześniej na terenie szkoły kampanię profrekwencyjną, zorganizowali lokal wyborczy i symulację wyborów. Do głosowania zaproszeni zostali uczniowie klas VI - VIII oraz III gimnazjum, uprawnionych do głosowania były 83 osoby, frekwencja wyniosła 47 %.

M. Doering i A. Gamza