SIEMIANOWICKA AKADEMIA MŁODEGO RATOWNIKA

W dniu dzisiejszym rozpoczęły się dla uczniów naszej szkoły zajęcia z udzielania pierwszej pomocy, które odbywają się w ramach projektu Siemianowicka Akademia Młodych Ratowników realizowanego przez miasto. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych ratowników medycznych i przewidziane są dla wszystkich klas. Głównym celem przedsięwzięcia jest wyposażenie dzieci i młodzieży w podstawową wiedzę i umiejętności udzielenia pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Wielu młodych ludzi nie zdaje sobie wszak sprawy, że czasem niewielki ich wkład i empatia może uratować życie drugiej osobie. Uczniowie byli bardzo zaangażowani w zajęcia i aktywnie w nich uczestniczyli. Chętnie dzielili się swoimi spostrzeżeniami. Pierwsze doświadczenia zdobyte, a przed nami kolejne dwa dni zajęć.