ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

28 września społeczność Szkoły Podstawowej nr 16 świętowała DZIEŃ PATRONA. Organizatorami imprezy były panie: Jolanta Pogan, Karolina Kaczmarczyk i Wioletta Wanot.

Odbył się uroczysty apel, podczas którego odśpiewano hymn szkoły, a następnie w formie ustnej i multimedialnej prezentowano sylwetkę i dorobek literacki Bolesława Prusa. Częścią wzbudzającą wiele emocji był quiz dotyczący twórcy, który pokazał sporą wiedzę uczniów na temat jego biografii i twórczości. Odbył się także pokaz mody, podczas którego uczniowie przebrani za bohaterów literackich prezentowali sposób ubierania się kobiet i mężczyzn w wieku XIX i na początku XX. Na koniec ogłoszono wyniki konkursów. Nagrody dla zwycięzców zostały ufundowane przez Szkolną Radę Rodziców.

Poniżej prezentujemy nazwiska osób nagrodzonych i wyróżnionych, a na fotoreportaż zapraszamy do galerii.

Konkurs plastyczny dla klas I-II: laurka dla Bolesława Prusa

I miejsce – Artur Topczewski, kl. 2b
II miejsce – Jadwiga Bochenek, kl. 1c

III miejsce – Miłosz Szczech, kl.  1a