DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

14 października 2010 roku odbył się uroczysty apel z okazji Święta Edukacji Narodowej. Nauczyciele i uczniowie, ubrani w galowe stroje, zebrali się o godzinie dziesiątej na dużej sali gimnastycznej. Apel rozpoczęły dziewczyny z klasy III b, które wykonały ciekawy układ taneczny przy specyficznej muzyce. Następnie wszyscy wstali do odśpiewania hymnu narodowego.

Po hymnie uczniowie klas szóstych rozpoczęli przedstawienie, w którym zaprezentowali scenkę ukazującą rolę ucznia i nauczyciela we współczesnym świecie. Potem odśpiewano pieśń na wiwat nauczycielom.

W drugiej części przedstawienia uczniowie pokazali nietypową lekcję języka polskiego, która zakończyła się wojną na papierowe kule. Podczas kolejnej pieśni śpiewanej przy akompaniamencie dzwonków i fletów nauczyciele otrzymali wykonane przez uczniów drobne upominki.

Po części artystycznej głos zabrała Pani Dyrektor Natalia Popczyk, która podziękowała wszystkim aktorom, po czym przeszła do składania własnych życzeń dla nauczycieli i innych pracowników szkoły.

Akademia ta pokazała, jak trudny i odpowiedzialny jest zawód nauczyciela... Dlatego wszystkim pedagogom życzymy dużo zdrowia, cierpliwości i wyrozumiałości, i aby to, co robią, było dla nich źródłem satysfakcji.

Oprac.: Bartłomiej Ogorzałek, klasa IIIa