BIOLOGICZNO-CHEMICZNE SMARTLABY

Siemianowickie SmartLaby - zajęcia  rozwijające  biologiczno - chemiczne  prowadzone są w celu rozbudzania ciekawości uczniów, motywowania do poszukiwania odpowiedzi na nurtujące pytania.

Uczniowie, uczestniczący  w nich  mogą w sposób praktyczny odkryć wiele zjawisk, dzięki którym łatwiej zrozumieć łatwe jak i te trudniejsze zagadnienia.

Pogłębianie wiedzy biologicznej i chemicznej służy ogólnemu rozwojowi ucznia, daje mu możliwość rozbudzenia zainteresowań, jest istotnym elementem powiązania wewnętrznego świata szkolnego ze światem zewnętrznym.

Zajęcia te zostały tak skonstruowane, by nauczyciel realizujący jego założenia mógł sprzyjać rozwojowi ucznia, kształtować jego umiejętność samodzielnego myślenia, wyciągania logicznych wniosków i rozwiązywania postawionych problemów.

Realizacja programu jest ukierunkowana na rozwój zainteresowań poznawczych uczniów oraz umiejętności obserwowania środowiska, zachodzących w nim zmian, pozyskiwania i gromadzenia o nim informacji.

Głównym celem zajęć  jest rozwijanie postaw badawczych uczniów poprzez projektowanie i przeprowadzanie doświadczeń.

Agata Pasek