CENTRUM NAUKI I TECHNIKI EC1

W dniu 03.06. uczniowie klas 8 i 7 biorący udział w zajęciach w ramach projektu unijnego Siemianowice SmartLaby  uczestniczyli w wycieczce do Centrum  Nauki i Techniki EC1 w Łodzi. W dawnym budynku pierwszej elektrowni w Łodzi zostało utworzone centrum, w którym mieszczą się interaktywne wystawy: „Przetwarzanie energii”, „Rozwój wiedzy i cywilizacji”,  „Mikroświat – makroświat”. Eksponaty historyczne, współczesne symulatory, gry komputerowe — wszystko to pozwoliło uczniom prześledzić nie tylko historię tego wyjątkowego miejsca, ale i zapoznać się z wciąż używanymi technologiami produkcji prądu. Na koniec wycieczki uczniowie udali się do planetarium, w  którym odbył się seans na temat „Podbój kosmosu”.