UWAGA FONOHOLIZM !!!

Wyniki badań TNS OBOP „Młodzież a telefony komórkowe” wykazały, że co trzeci nastolatek nie wyobraża sobie życia bez komórki, 60% używa jej w czasie szkolnych lekcji, prawie co trzeci – również w kinie lub teatrze, a 44% nawet podczas rodzinnego obiadu.

Profesor Zbigniew Nęcki twierdzi, że „Komórka jest jak buty, nie sposób wyjść bez niej z domu. Spełnia tak dużo potrzeb – od poczucia bezpieczeństwa po zaspakajanie więzi towarzyskich, że walka z nią to walka z wiatrakami”. Wiedzą o ty doskonale nauczyciele w prawie każdej polskiej szkole. Czy coś w tej sprawie zmieni ruszająca we wrześniu kampania Uwaga! Fonoholizm? Jej koordynatorka, Małgorzata Siewierska, nie chce odebrać dzieciom telefonów komórkowych, chce jedynie, by korzystały z nich świadomie i z umiarem. Budzeniem tej świadomości mają zająć się nauczyciele z 2,5 tysiąca szkół. Już rozsyłane są do nich materiały z gotowymi scenariuszami lekcji o szkodliwości nadużywania komórek.

Nasza szkoła również będzie prowadziła kampanię uświadamiającą uczniów
o nadużywaniu telefonów komórkowych.

Opracowanie  A. Witaszczyk

Źródło: Gazeta Wyborcza