16 maj 2024

• Coco Gauff wysłała poważne ostrzeżenie Idze Świątek. "Naprawdę"
    Jak na razie Iga Świątek kapitalnie spisuje się na WTA 1000 Rzym. Dotarła do półfinału, gdzie w czwartkowe popołudnie zmierzy się z Coco Gauff. W bezpośrednich starciach z Amerykanką zdecydowanie lepszy bilans ma nasza zawodniczka, która wygrywała aż dziewięć meczów. Ostatnio najbliższą rywalkę Świątek zapytano właśnie o tę niechlubną dla niej statystykę. - Nie mogę ci powiedzieć - wypaliła Gauff, po czym zaczęła mówić o Świątek.
  • Media: Sensacyjny transfer Legii. Bolesny cios w samo serce rywala
    Legia Warszawa straciła szanse na mistrzostwo Polski, ale cały czas może uratować sezon i awansować do europejskich pucharów. Niezależnie od tego, czy jej się to uda, latem w klubie dojdzie do sporych zmian. Jednym z priorytetów wydaje się być sprowadzenie nowego napastnika. I według portalu Meczyki.pl Legia chce ruszyć po gwiazdę ligowego rywala, który może być zmuszony do sprzedania atakującego.
  • Radwańska pełna emocji. Chodzi o Hurkacza i Świątek. Nie ma odwrotu
    Iga Świątek i Hubert Hurkacz bardzo dobrze radzą sobie na kortach w Rzymie. Liderka rankingu WTA jest o krok od finału - w czwartek po południu zagra o niego z Coco Gauff. Tenisistę czeka dopiero ćwierćfinał z Tommym Paulem, który odbędzie się tego samego dnia. Oboje są nadzieją Polski na dobry wynik w zbliżających się igrzyskach olimpijskich. Ich szanse na sukces oceniła Agnieszka Radwańska.

Dzisiejszy dzień w szkole uczniowie "szesnastki" spędzili na sportowo. Od rana rywalizacja toczyła się w rozmaitych grach drużynowych takich jak: dwa ognie, piłka nożna, koszykówka, piłka ręczna i siatkówka, a także w tenisie ziemnym i stołowym. Rywalizacja była wyrównana i bardzo zacięta ale głównym celem było zaangażowanie i aktywny udział naszych uczniów oraz oczywiście dobra zabawa. Dla wszystkich uczestników sportowych zmagań czekał słodki upominek ufundowany przez Radę Rodziców, której gorąco dziękujemy za wsparcie.