15 maj 2024

• Iga Świątek reaguje na skandal w Rzymie. "Zrobią wszystko"
    Mecz czwartej rundy turnieju WTA 1000 w Rzymie między Madison Keys a Soraną Cirsteą został przerwany z powodu ataku aktywisty klimatycznego. To nie pierwszy raz, gdy taka sytuacja ma miejsce na kortach tenisowych. Co z tym zrobić? O to została zapytana Iga Świątek na konferencji prasowej. - Ludzie chcą przykuć uwagę i zrobią wszystko, żeby to osiągnąć - powiedziała.
  • Probierz powiedział, co myśli o wielkiej zmianie na Euro 2024. Jaśniej się nie da
    Reprezentacja Polski rozpocznie zmagania na Euro 2024 już za nieco ponad cztery tygodnie. Jej grupowymi rywalami będą: Holandia, Austria oraz Francja. Nie ma wątpliwości, że będziemy potrzebowali wszystkich naszych najlepszych piłkarzy, by móc równorzędnie rywalizować z pozostałymi drużynami. Selekcjoner Michał Probierz zdradził, że martwi go sytuacja jednego z kluczowych graczy. Dodatkowo powiedział, co uważa, o sensacyjnej decyzji UEFA.
  • Gwiazda nie pojedzie na Euro 2024. Znowu to samo. Ogromny pech
    Choć Aston Villa zremisowała 3:3 z Liverpoolem, to był to słodko-gorzki wieczór dla drużyny Unaia Emery'ego. Poważnej kontuzji nabawił się Nicolo Zaniolo. Włoch przeszedł już wstępne badania, które wykazały dość poważny uraz. Wszystko wskazuje na to, że nie tylko nie zobaczymy go na boisku do końca sezonu, ale i nie pojawi się na Euro 2024. To wielki cios dla 24-latka. Straci drugą imprezę z rzędu z powodów zdrowotnych.

Nasza szkoła bierze udział w programie Szkoła Myślenia Pozytywnego.  To autorski program certyfikacyjny stworzony i realizowany od 2016 przez Fundację Instytut Edukacji Pozytywnej.
Głównym celem Programu jest promocja i profilaktyka zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży oraz nauka jak dbać o dobrostan psychiczny, co na niego wpływa i jak on wpływa na nasze funkcjonowanie. Szkoła Myślenia Pozytywnego to roczna przygoda pełna wrażeń, empatii, zrozumienia i pracy nad otwartością, holistycznym dbaniem o zdrowie, o siebie i otoczenie.
W czasie trwania Programu, wspólnie przechodzimy przez różnorodne aspekty wpływające na zdrowie psychiczne zarówno dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych z ich otoczenia.
Program certyfikacyjny SMP 2.0 w tym roku przewiduje 2 duże moduły tematyczne.

Moduł 1.Komunikacja międzykulturowa
Moduł 2. Rozwiązywanie konfliktów w środowisku szkolnym

W ramach programu uzyskuje dostęp no szkoleń dla nauczycieli i rodziców, materiały do pracy z dziećmi i wsparcie merytoryczne w realizacji programu. O kolejnych działaniach, szkoleniach będę informować na bieżąco.

Link do strony programu: https://programsmp.pl/

Katarzyna Jadwiszczok