15 maj 2024

• Historyczny sukces Świtu Skolwin! Awans mają w kieszeni. Szybciej niż Wieczysta
    To wielki dzień dla piłki nożnej w północnym Szczecinie. Świt Skolwin, klub z dzielnicy stolicy Pomorza Zachodniego osiągnął historyczny sukces i po raz pierwszy awansował do II ligi. Zostali tym samym pierwszym trzecioligowcem w tym sezonie, który zapewnił sobie awans, wyprzedzając w tym aspekcie nawet Wieczystą Kraków.
  • Reprezentant Polski podjął decyzję. W klubie też już wiedzą. Wielka zmiana
    Adam Buksa trwający sezon spędza na wypożyczeniu z Lens do Antalyasporu. Turecki klub miał opcję wykupu polskiego napastnika, jednak jak przekazał dziennikarz Ertan Suzgun, Polak nie zostanie w lidze tureckiej. Ponadto jego przyszłość w Lens także nie jest przesądzona. "Niektóre drużyny z MLS wykazują duże zainteresowanie Adamem Buksą. Lens jest skłonne sprzedać Buksę w przypadku atrakcyjnej oferty" - czytamy.
  • Oto plany Igi Świątek. Niemcy ogłosili już teraz. "Pierwszy raz"
    Iga Świątek ma przed sobą półfinał turnieju w Rzymie i start we French Open, ale już planuje turnieje, które zostaną rozegrane na kortach trawiastych w czerwcu. Organizatorzy jednego z nich potwierdzili udział liderki światowego rankingu. Dodali, że pierwszy raz w karierze zagra w tym turnieju. Podali też konkretną datę jej spotkania.

Nasza szkoła bierze udział w programie Szkoła Myślenia Pozytywnego.  To autorski program certyfikacyjny stworzony i realizowany od 2016 przez Fundację Instytut Edukacji Pozytywnej.
Głównym celem Programu jest promocja i profilaktyka zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży oraz nauka jak dbać o dobrostan psychiczny, co na niego wpływa i jak on wpływa na nasze funkcjonowanie. Szkoła Myślenia Pozytywnego to roczna przygoda pełna wrażeń, empatii, zrozumienia i pracy nad otwartością, holistycznym dbaniem o zdrowie, o siebie i otoczenie.
W czasie trwania Programu, wspólnie przechodzimy przez różnorodne aspekty wpływające na zdrowie psychiczne zarówno dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych z ich otoczenia.
Program certyfikacyjny SMP 2.0 w tym roku przewiduje 2 duże moduły tematyczne.

Moduł 1.Komunikacja międzykulturowa
Moduł 2. Rozwiązywanie konfliktów w środowisku szkolnym

W ramach programu uzyskuje dostęp no szkoleń dla nauczycieli i rodziców, materiały do pracy z dziećmi i wsparcie merytoryczne w realizacji programu. O kolejnych działaniach, szkoleniach będę informować na bieżąco.

Link do strony programu: https://programsmp.pl/

Katarzyna Jadwiszczok