17 maj 2024

• To będzie kosmiczny finał ze Świątek! Rewelacja sezonu nie miała żadnych szans
    Wszyscy oczekiwali, że starcie Aryna Sabalenka - Danielle Collins w drugim półfinale WTA 1000 w Rzymie będzie tenisowym pojedynkiem wagi ciężkiej, a zawodniczki zaserwują widowisko równie dobre, co trzy tygodnie temu w Madrycie. Tak się jednak nie stało, albowiem w spotkaniu zabrakło ognia i większej dozy emocji - zwłaszcza ze strony Amerykanki. Zakończyło się ono wynikiem 7:5, 6:2 dla Aryny Sabalenki i to ona będzie rywalką Igi Świątek w sobotnim finale.
  • Jeden piłkarz przejął robotę Lewandowskiego! Nie tak to miało wyglądać
    Nieoczywisty zawodnik był bohaterem FC Barcelony w wyjazdowym, wygranym 2:0 meczu ligowym z Almerią. Zdobył oba gole, dzięki którym drużyna Xaviego przybliżyła się do wicemistrzostwa Hiszpanii. Robert Lewandowski niczym specjalnym się nie wyróżnił.
  • Sceny przed walką stulecia. Niewiarygodne, co zrobił Fury [WIDEO]
    Tyson Fury i Ołeksandr Usyk już w sobotę 18 maja zmierzą się w walce o tytuł niekwestionowanego mistrza wagi ciężkiej. Pojedynek od dłuższego czasu rozpala wielkie emocje, a im go bliżej, tym więcej pojawia się kontrowersji. W czwartek doszło do bezpośredniej konfrontacji obu pięściarzy. Po konferencji prasowej mieli stanąć naprzeciw siebie do tradycyjnego face-to-face. Coś jednak poszło nie tak, bo Brytyjczyk kompletnie zlekceważył rywala.

Nasza szkoła bierze udział w programie Szkoła Myślenia Pozytywnego.  To autorski program certyfikacyjny stworzony i realizowany od 2016 przez Fundację Instytut Edukacji Pozytywnej.
Głównym celem Programu jest promocja i profilaktyka zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży oraz nauka jak dbać o dobrostan psychiczny, co na niego wpływa i jak on wpływa na nasze funkcjonowanie. Szkoła Myślenia Pozytywnego to roczna przygoda pełna wrażeń, empatii, zrozumienia i pracy nad otwartością, holistycznym dbaniem o zdrowie, o siebie i otoczenie.
W czasie trwania Programu, wspólnie przechodzimy przez różnorodne aspekty wpływające na zdrowie psychiczne zarówno dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych z ich otoczenia.
Program certyfikacyjny SMP 2.0 w tym roku przewiduje 2 duże moduły tematyczne.

Moduł 1.Komunikacja międzykulturowa
Moduł 2. Rozwiązywanie konfliktów w środowisku szkolnym

W ramach programu uzyskuje dostęp no szkoleń dla nauczycieli i rodziców, materiały do pracy z dziećmi i wsparcie merytoryczne w realizacji programu. O kolejnych działaniach, szkoleniach będę informować na bieżąco.

Link do strony programu: https://programsmp.pl/

Katarzyna Jadwiszczok