15 maj 2024

• Sensacyjne wieści prosto z Hiszpanii. Barcelona odwoła mecz?! Gruba kasa w tle
    Mecz FC Barcelony zagrożony? Hiszpańskie media informują, że jedno z zaplanowanych na końcówkę sezonu spotkań zawodników Xaviego może się nie odbyć. Wszystko przez konflikt terminów i brak porozumienia z rywalami. Gdyby faktycznie starcie się nie odbyło, to Barcelona może stracić ogromne pieniądze. O jaki mecz chodzi?
  • Grbić nie wytrzymał. "Wiecie, gdzie jest różnica?" Niemiec pokazał Polakom
    Maase serwuje asa, Maase blokuje Bednorza, Maase atakuje z przechodzącej piłki, Maase blokuje Bołądzia - tak z 23:21 dla Polski zrobiło się 23:25, a prowadzący kadrę Niemiec Michał Winiarski oklaskami nagradzał koncert swojego gracza. W drugim secie na naszych siatkarzy ryknął Nikola Grbić i to pomogło. Ale tylko na chwilę - później już nawet trener nie potrafił obudzić polskiej kadry w jej pierwszym meczu w tym roku. Polska przegrała w katowickim Spodku 1:3 (23:25, 25:16, 16:25, 26:28).
  • Nie do wiary! Wieczysta Kraków zatrzymana! To koniec wspaniałej serii
    Wieczysta Kraków, odkąd na ławce trenerskiej pojawił się Sławomir Peszko, w lidze pozostawała niepokonana... aż do teraz. Po wspaniałej serii 22 meczów bez porażki drużyna w końcu skapitulowała. W czwartek sensacyjnie uległa ekipie, która bije się o utrzymanie. To jej pierwsza przegrana w rozgrywkach III ligi od 249 dni.

Nasza szkoła przystąpiła do Programu Sportowe Talenty, który realizowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej.

Jego celem jest zdiagnozowanie poziomu kondycji fizycznej dzieci w polskich szkołach oraz wyszukiwanie najbardziej utalentowanych sportowo uczniów. Fundamentem programu jest koncepcja sprawności fizycznej warunkującej zdrowie (Health Related Fitness), zaś narzędziem pozwalającym na operacjonalizację działań platforma informatyczna SportoweTalenty.pl - udostępniona nauczycielom w celu wprowadzania i monitorowania wyników pomiarów somatycznych i badań sprawnościowych przeprowadzanych podczas lekcji wychowania fizycznego.

Wkrótce pierwsze testy naszych uczniów :)