29 kwiecień 2024

• "Zakazane zagranie". Nowinka w grze Igi Świątek robi furorę [WIDEO]
    Do tej pory Iga Świątek jest nie do zatrzymania w turnieju Muta Madrid Open. W poniedziałek liderka rankingu WTA rozprawiła się z reprezentantką gospodarzy - Sarą Sorribes Tormo - wygrywając 6:1, 6:0 w nieco ponad godzinę. W trakcie starcia Świątek zaprezentowała szeroki wachlarz możliwości, korzystając z zagrań, które do tej pory były u niej "zakazane", co zauważył jeden z ekspertów.
  • Zdzisław Kręcina otarł się o śmierć. "Byłem siódmy w kolejce"
    Zdzisław Kręcina skończył właśnie 70 lat. W przeszłości był m.in. dyrektorem sportowym Piasta Gliwice oraz sekretarzem generalnym Polskiego Związku Piłki Nożnej. W rozmowie z "Przeglądem Sportowym" wyjawił, że w dzieciństwie był o krok od śmierci. - Do miejskich wodociągów dostały się jakieś zarazki i bardzo dużo osób zostało zakażonych. Z powodu tyfusu zmarły pierwsze cztery zakażone osoby, a ja byłem siódmy w kolejce - wyjawił.
  • Manuel Neuer mógł nigdy nie wrócić do gry. "1 na 10 osób by wyzdrowiała"
    Ponad dziesięć miesięcy - przez tyle czasu Manuel Neuer nie grał zawodowo w piłkę nożną po tym, jak złamał nogę podczas jazdy na nartach, już po mistrzostwach świata w Katarze. Neuer wrócił do bramki Bayernu pod koniec października zeszłego roku. Teraz przygotowuje się do rywalizacji w półfinale Ligi Mistrzów z Realem Madryt. W rozmowie z UEFA Neuer ujawnił, że mógł nie wrócić do gry w piłkę po tej kontuzji.

W naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Siemianowic Śląskich w koszykówce dziewcząt i chłopców klas IV-VI. Reprezentacja dziewcząt naszej szkoły niestety nie awansowała do rundy finałowej. Natomiast chłopcy w składzie Marcin Koziołek, Kacper Marszałek, Leon Kałuża, Wiktor Bujak, Artur Topczewski, Marcin Wilczyński, Sebastian Imiolczyk, Filip Dziemianowicz, Kamil Zapała oraz Kacper Breguła finale zajęli II miejsce ustępując tylko kolegom ze Szkoły Podstawowej nr 4. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!