Ze Świata Sportu

29 kwiecień 2024

Najważniejsze, zawsze aktualne wiadomości portalu Sport.pl Gazeta.pl
  • Rosyjska gwiazda dostała gwarancję bezpieczeństwa. To rywalka Świątek
    Przez następne trzy lata WTA Finals będzie odbywać się w Rijadzie, co generuje sporo kontrowersji z powodu łamania praw człowieka w Arabii Saudyjskiej. W tym także osób homoseksualnych, których nie brakuje w WTA Tour. Do takowej orientacji seksualnej oficjalnie przyznaje się Daria Kasatkina. Rosyjska tenisistka w rozmowie z BBC Sport przyznała, że otrzymała gwarancję bezpieczeństwa w przypadku gry w Rijadzie.
  • Co za mecz Igi Świątek! Totalna deklasacja. Pokaz siły
    Iga Świątek nie dała żadnych szans Sarze Torribes Tormo i pokonała ją w dwóch setach 6:1, 6:0. To dało Polce awans do ćwierćfinału turnieju WTA 1000 w Madrycie. Hiszpanka nie była w stanie przeciwstawić się Polce przez prawie cały mecz. Jedyny dobry moment miała w pierwszym gemie. Świątek grała za to z dużą lekkością, swobodnie poruszała się po korcie, znalazła swoją strefę komfortu w stolicy Hiszpanii. Mecz trwał zaledwie 68 minut.
  • Media: Lech podjął decyzję ws. Mariusza Rumaka
    Czarne chmury zgromadziły się w ostatnim czasie nad Mariuszem Rumakiem. Prowadzony przez niego Lech Poznań totalnie zawodzi i trudno sobie wyobrazić, że szkoleniowiec zostanie na stanowisku na przyszły sezon. Niedawne wpadki spowodowały, że dziennikarze zaczęli nawet spekulować o jego zwolnieniu już w obecnych rozgrywkach, a sytuację miał pogorszyć niedzielny remis z Cracovią. Portal WP SportoweFakty przekazał nowe wieści w tej sprawie.

Na hali Kompleksu Sportowego "Michał" przeprowadzono ostatnie w tym roku kalendarzowym, zawody o Mistrzostwo Siemianowic Śląskich. Dziewczęta i chłopcy rywalizowali o miano najlepszej szkoły w naszym mieście w "szczypiorniaku". Drużyna chłopców po zaciętych meczach grupowych niestety nie awansowała do fazy finałowej. Reprezentacja dziewcząt natomiast po wyjściu z grupy w "małym finale" musiała uznać wyższość SP20 i ostatecznie zakończyła rywalizację na IV lokacie.