15 maj 2024

• Pudło roku już mamy! Aż trudno uwierzyć, że można zrobić coś takiego [WIDEO]
    Gustav Willy Lindgren - to nazwisko nie mówi przeciętnemu kibicowi piłki nożnej zbyt wiele. 22-letni napastnik gra na co dzień w drugoligowym, szwedzkim klubie Degerfor IF. We wtorkowy wieczór zdobył gola dla swojego zespołu przeciwko Orebro. To jednak nie z tej sytuacji może zostać zapamiętany. W 75. minucie spotkania został mocnym kandydatem do nagrody za pudło roku.
  • Środowisko sportowe reaguje na dramat Ryszarda Stańka. Jasny komunikat od Kuleszy i PZPN
    Jeden z głównych bohaterów legendarnych z polskiej perspektywy igrzysk olimpijskich w Barcelonie 1992 - Ryszard Staniek - ma ogromne problemy zdrowotne. Strzelec gola z finałowego starcia IO przeciwko Hiszpanii wymaga rehabilitacji i leczenia. Uruchomiona została specjalna zbiórka, która ma mu pomóc wrócić do sprawności. Głos w sprawie zabrał m.in. Polski Związek Piłki Nożnej.
  • Polski trener stracił pracę w Holandii. Teraz szokuje. "Lechia wygrałaby z nimi 10:0"
    Tomasz Kaczmarek niespodziewanie został na początku kwietnia 2023 roku trenerem występującego w II lidze holenderskiej Den Bosch. Po zaledwie roku stracił pracę, choć twierdzi, że był umówiony na zupełnie coś innego. - Nie odszedłem z poczuciem, że zawiodłem - oznajmił w rozmowie z Weszło. Jak się okazuje, jego zdaniem "to nie był poziom piłki profesjonalnej", co obszernie wyjaśnił.

W przeprowadzonych dzisiaj, na stadionie MOSiR Pszczelnik, zawodach o Mistrzostwo Siemianowic Śląskich w czwórboju lekkoatletycznego reprezentacje naszej szkoły uzyskały bardzo dobre wyniki. Dziewczęta, w składzie: Maja Szaflik, Zofia Poloczek, Dominika Cecot, Aleksandra Głuch, Julia Stiller i Nicola Szocik zdobyły brązowe medale. Natomiast dodatkowo zmotywowani wynikiem dziewcząt, chłopcy (w składzie: Filip Peczyński, Bartłomiej Grząba, Miłosz Gumulak, Michał Urbaniak, Jakub Białas i Wiktor Podchul), spisali się jeszcze lepiej stając na drugim stopniu podium. Wielkie brawa i gratulacje!