16 maj 2024

• Piszą do FIS, bo mają już dość. To byłby przewrót w skokach narciarskich
    "Prosimy, żebyście działali na rzecz rozwoju kobiecych skoków. Zwiększcie jego tempo. Wierzymy, w ogromny potencjał naszej dyscypliny, dziś niewykorzystywany. Nie traćmy więcej czasu" - piszą skoczkinie w liście, pod którym podpisało się ponad 20 zawodniczek. Działacze FIS chcieli, aby list utajnić, ale i tak ogłosili rewolucyjne zmiany - połączenie cyklu Pucharu Świata kobiet i mężczyzn.
  • Grbić gorzko o polskiej kadrze. "Powinniśmy pójść po wodę święconą"
    - Powinniśmy pójść do kościoła i polać wodą święconą palce chłopaków - mówi gorzko Sport.pl trener Nikola Grbić, odnosząc się do pechowych kontuzji siatkarzy reprezentacji Polski z ostatnich miesięcy. Choć dopiero co rozpoczęli olimpijski sezon, to szkoleniowiec już zwraca uwagę, że będzie mu brakować czasu na istotny element pracy. Od razu też sprawdza, czy jego zawodnicy są w stanie nieustannej gotowości, której od nich wymaga. - Na początku nie byłem pewien czterech - przyznaje.
  • Wielkie poruszenie w Niemczech. Gwiazdy poza kadrą na Euro 2024!
    14 czerwca br. rozpoczną się mistrzostwa Europy w piłce nożnej. W meczu otwarcia dojdzie do starcia między Niemcami a Szkocją. W czwartek Julian Nagelsmann oficjalnie ogłosi kadrę na Euro 2024, ale niemieckie media informują już o większości powołanych zawodników. Jak się okazuje, jest też sporo zaskoczeń, jeśli chodzi o nieobecnych. Nagelsmann zdecydował, że na turniej nie zabierze dwóch piłkarzy z zespołu finalisty Ligi Mistrzów.

Reprezentujący naszą szkołę chłopcy z klas IV-VI rozegrali dziś turniej w ramach tegorocznych Mistrzostw Siemianowic Śląskich. Mecze grupowe przysporzyły naszym młodym piłkarzom wielu emocji i choć trzykrotnie musieliśmy uznać wyższość rywali, a raz podzieliliśmy się punktami, była to dla nas dobra lekcja futbolu, z której na pewno wyciągniemy wnioski na przyszłość. Jako jedna z nielicznych szkół mieliśmy w swoim składzie również czwartoklasistów, a pełny skład przedstawiał się następująco: Gumulak Miłosz, Ociepka Patryk, Peczyński Filip, Susło Tymoteusz, Urbaniak Michał, Królicki Paweł, Michalski Igor, Janikowski Bartek i Leśków Mateusz.