Ze Świata Sportu

16 maj 2024

Najważniejsze, zawsze aktualne wiadomości portalu Sport.pl Gazeta.pl
  • Nie do wiary! Rosjanie ogłaszają wielki powrót skandalistki. "Są w kontakcie z WADA"
    Kamiła Walijewa w 2021 roku została zdyskwalifikowana przez Światową Agencję Antydopingową (WADA) po wykryciu w jej organizmie niedozwolonych substancji. Rosyjska łyżwiarka figurowa, która chętnie pozowała do zdjęć z samym Władimirem Putinem, straciła wówczas złoty medal igrzysk olimpijskich. Teraz oficjalnie wraca do sportu, a zezwoliła jej na to WADA.
  • Kiedy walka Adamek - "Bandura"? Gdzie oglądać Fame MMA? [TRANSMISJA NA ŻYWO, KARTA WALK]
    Tomasz Adamek po wygranej z Mamedem Chalidowem nie zwalnia tempa i szykuje się do historycznego pojedynku we freak fightach. Na gali Fame 21: Pretendent jego przeciwnikiem będzie Patryk "Bandura" Bandurski, walka odbędzie się w formule bokserskiej. Mimo to rywal nie obawia się byłego mistrza świata. Kiedy i o której walka Adamek - "Bandura" w Fame MMA? Jaki koszt PPV? Gdzie oglądać? Transmisja na żywo, stream online.
  • Burza przed półfinałem w Rzymie. Tak, to o rywalce Świątek. "Oszustka"
    W czwartkowe popołudnie Iga Świątek zagra o finał turnieju WTA 1000 w Rzymie. Jej rywalką będzie Coco Gauff, z którą Polka w przeszłości mierzyła się już wiele razy. W ostatnim czasie Amerykanka nie spisuje się zbyt dobrze, co dostrzegli niektórzy fani. W mediach społecznościowych część internautów brutalnie podsumowała fakt, że Gauff znalazła się wśród czterech najlepszych zawodniczek zawodów w stolicy Włoch.

DWA MEDALE LEKKOATLETÓW

W kończących tegoroczne zmagania sportowe zawodach reprezentujący naszą szkołę uczniowie wywalczyli dwa medale. W konkurencji pchnięcia kulą dziewcząt, wywalczonego przed rokiem złota niestety nie obroniła Oliwia Jóźwiak, jednak dzielnie walczyła i ostatecznie uplasowała się na III miejscu. Natomiast w konkursie skoku w dal bardzo dobrze zaprezentował się Sebastian Wicik, który zajął II miejsce, przegrywając złoto o zaledwie 3 cm.

Uczniowie podstawówki również walczyli w konkurencjach lekkoatletycznych, w przeprowadzonym jak co roku czwórboju (skok w dal, rzut piłeczką palantową, bieg na 60m i bieg na 600m/1000m). Pomimo niezłych wyników indywidualnych poszczególnych zawodników, w drużynowej klasyfikacji znaleźliśmy się dosyć daleko (dziewczęta X miejsce, chłopcy VII miejsce). Na szczególną pochwałę zasłużył sobie Kamil Gaczek, który indywidualnie, wśród wszystkich uczestników zawodów (około 60) uplasował się na III miejscu.