ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE

PRZY SP 16 W SIEMIANOWICACH ŚLĄSKICH

WITAJ WIOSNO, ŻEGNAJ ZIMO

"Przyszła do nas pani wiosna,

cała w sukni z kwiatów.

Uśmiechnięta i radosna,

wśród lecących ptaków.

Powróciły z nią bociany,

z dalekiej Afryki.

Żaby w stawie się zbudziły,

misie i jeżyki.

W krzewach słychać śpiew skowronka,

słonko mocniej grzeje.

Na listeczku śpi biedronka,

wiatr leciutko wieje.

Witaj wiosno! Piękna pani.

Cieszy nas twój powrót.

Zieleń liści, świerszczy granie,

kwiatów pełen ogród."

21 Marca powitaliśmy pierwszy dzień wiosny! Już od samego rana dzieci chętnie uczestniczyły w grach i zabawach nawiązujących do rozpoczynającej się właśnie pory roku. Uważnie słuchały listu od Pani wiosny skierowanego do nich, opowiadały o zwiastunach wiosny, rozwiązywały zagadki wiosenne i losowały wyzwania. Następnie dzieci wspólnie za Paniami posadziły kwiatki do wiosennych kącików i wyruszyły pożegnać Marzannę-symbol zimy. Przy piosence i wierszu o pierwszym dniu wiosny dzieci pożegnały zimową pannę Marzannę. W trakcie spaceru zabawą, piosenką i kolorowymi wstążkami dzieci przywitały Panią Wiosnę. I tak kolorowy,  ale już wiosenny, uśmiechnięty pochód mógł wrócić do przedszkola. Po obiadku maluszki spotkały się jeszcze raz z Panią Wiosną- Misiową Mamą on-line, która przeczytała dzieciom wiosenne opowiadanie.

ul. K. Szymanowskiego 11

32 220-14-80