ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE

PRZY SP 16 W SIEMIANOWICACH ŚLĄSKICH

DENTOLANDIA W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

We wtorek 19 marca gościliśmy w naszym Przedszkolu panie asystentki stomatologiczne z Centrum Stomatologii Dziecięcej i Ortodoncji z Katowic - Dentolandia.

Na początku spotkania ząbki przedszkolaków zostały dokładnie przebadane. Niektóre z naszych odważnych dzieciaków, poddały się nawet zabiegowi fluoryzacji.
W nagrodę za dzielną postawę każdy przedszkolak otrzymał lusterko dentystyczne oraz naklejkę "Dzielny Pacjent".

Na koniec wizyty jedna z Pań wytłumaczyła dzieciom wiele zagadnień związanych z prawidłową higieną oraz profilaktyką jamy ustnej.
Dowiedzieliśmy się między innymi, co należy robić aby "robaczki próchniaczki" nie zaatakowały naszych ząbków, jak należy prawidłowo szczotkować zęby oraz co się dzieje na fotelu dentystycznym, kiedy "próchniaczki" zaatakują ząbka i pojawia się w nim ubytek.

Teraz już wszystko wiemy o tym, jak dbać o nasze ząbki! :)

ul. K. Szymanowskiego 11

32 220-14-80