ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE

PRZY SP 16 W SIEMIANOWICACH ŚLĄSKICH

KONKURS MATEMATYCZNY

18.04.2024r.  w czwartkowy poranek w Przedszkolu nr 15 odbyła się kolejna edycja matematycznego konkursu "Wiosenne liczenie". Reprezentantkami naszego przedszkola była Maja i Nadia. Dziewczyny dzielnie rozwiązywały trudne zadania i zbierały pieczątki od zwierzątek z wiosennej łąki: żabki i biedronki. Wszystkim przedszkolakom gratulujemy zdobycia 1 miejsca.

KONCERT FILHARMONII - SAKSOFON

Spotkania z muzyką to stały element w tym roku przedszkolnym. Bohaterem kolejnego spotkania był 🎷saksofon.
Jest to instrument dęty drewniany. Mimo metalowego korpusu, zaliczany jest do drewnianych, ponieważ posiada drewniany stroik, tak jak klarnet. Dźwięk wydobywa się przez czarę głosową. Dzieci podczas koncertu mogły wysłuchać pięknych piosenek i przenieść się w świat baśni.

ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA

8 kwietnia w oddziale przedszkolnym świętowaliśmy Światowy Dzień Zdrowia. Dzieci w tym dniu przypomniały sobie jak ważne jest zdrowie i jak należy o nie dbać. Wszystkie aktywności dotyczyły tematyki prozdrowtonej. Omówiono z dziećmi zagadnienia związane ze zdrowym odżywianiem, regularną aktywnością fizyczną i higieną osobistą.

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

21 marca przedszkolaki obchodziły Pierwszy Dzień Wiosny. Każda z grup przygotowała Marzannę, z którą udali się na spacer, by przepędzić Panią Zimę, a przywitać Wiosnę. Dzieci uczestniczyły w różnego rodzaju zabawach ruchowych oraz muzycznych. Z tej okazji "Sówki" przygotowały także przedstawienie "Witaj Wiosno", które mogli obejrzeć wszystkie przedszkolaki. Ponadto wszyscy śpiewali radośnie piosenki wiosenne, by Zima ustąpiła miejsca Wiośnie.

KOLEJNY KONCERT FILHARMONII W NASZYM PRZEDSZKOLU

W ramach cyklu spotkań z Filharmonią Śląską nasze przedszkolaki miały okazję poznać kolejny instrument muzyczny, jakim była fletnia pana. Podczas audycji muzycznej pt.: "Daleka wyprawa z Fletnią Pana" wysłuchaliśmy pięknych utworów oraz poznaliśmy budowę tego instrumentu. Wiemy już, że fletnia pana składa się z szeregu drewnianych piszczałek, ułożonych w jednym lub dwóch rzędach. Dźwięki są wydobywane poprzez dmuchanie w krawędzie otworów fletni pana.

WYCIECZKA DO MDK

27.02.2024r. starsze grupy z oddziałów przedszkolnych wyruszyły do MDK w Katowicach na spektakl pt. "Alicja w Krainie czarów". Dzieci odbyły magiczną podróż do Krainy Czarów, w której wszystko jest możliwe. Razem z Alicją poznały szalonego Kapelusznika, Królową Kier, kartę Pik i inne niezwykłe postaci. Było to fantastyczne przedstawienie, które łączyło elementy magii, tajemnicy i iluzji.

ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA

W tym tygodniu w naszym oddziale przedszkolnym wszystkie grupy świętowały niezwykle święto- ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA. Przedszkolaki dowiedziały się jakie występują rasy kotów, jak o nie dbać i inne ciekawostki na ich temat. Było dużo zabaw ruchowych, muzycznych, matematycznych. Na zakończenie kocich zabaw dzieci wykonały różnorodne prace plastyczne.