ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE

PRZY SP 16 W SIEMIANOWICACH ŚLĄSKICH

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W OP

10 listopada 2023 roku, w przeddzień Dnia Niepodległości, odbyła się w oddziale przedszkolnym uroczystość przybliżająca małym widzom znaczenie tego święta. Występ rozpoczął się polonezem Wojciecha Kilara. Zatańczyła go najstarsza przedszkolna grupa – „Artystyczna Gromadka”, która wykonała również dalszy program artystyczny. Dziewczynki tańczące w białych sukienkach z czerwonymi różami w dłoniach oraz inne elementy scenografii nawiązywały do naszych barw narodowych. Zerówkowicze recytowali wiersze o Polsce i symbolach narodowych. Nie zabrakło również piosenek żołnierskich, związanych z patriotyzmem oraz Ojczyzną. W finałowej części dzieci zatańczyły układ choreograficzny do mazurka Fryderyka Chopina.

Uroczystość zakończyła się wspólnym śpiewaniem hymnu narodowego. Po „Mazurku Dąbrowskiego” pani wicedyrektor Aneta Skóra-Kolek podziękowała występującym i wszystkim zebranym za piękne, uroczyste przeżywanie sto piątej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i życzyła zebranym radosnego świętowania.

ul. K. Szymanowskiego 11

32 220-14-80